Jak reklamować prywatne usługi medyczne w internecie
Jak reklamować prywatne usługi medyczne
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, wydatki Polaków na prywatną służbę zdrowia w 2020 roku sięgnęły kwoty 44.193 mln zł. To prawie 6 proc. więcej niż w 2019 roku i aż 15 proc. więcej w porównaniu z wydatkami z 2018 roku. W 2021 roku już prawie 50% Polaków korzystało z prywatnej opieki zdrowotnej. Skąd się bierze to tak dynamiczne zjawisko? Na pewno z rosnących oczekiwań Polaków od publicznej służby zdrowia, których ta nie jest w stanie zaspokoić. Dodatkowym czynnikiem jest pandemia, wskutek której dostęp do usług medycznych był znacznie utrudniony, co dodatkowo zwiększyło zainteresowanie prywatną opieką zdrowotną.
Wraz ze wzrostem zainteresowania prywatnymi usługami medycznymi rośnie jednocześnie konkurencja w tym sektorze. Powstaje coraz więcej prywatnych przychodni lekarskich czy laboratoriów analitycznych. Naturalną konsekwencją rozwoju rynku usług medycznych jest zwiększenie zainteresowania usługami marketingowymi dla nowych podmiotów oraz dla tych, które istnieją już od kilkunastu lat. Stopniowo napędza się wyścig mający zapewnić nowych klientów lub utrzymać dotychczasowych.
Jak zbudować właściwą strategię marketingową dla prywatnego usługodawcy medycznego? Do tego wyzwania należy podejść w analogiczny sposób jak się to robi z każdą komercyjną usługą. Trzeba mieć świadomość, że oczywiście część działań marketingowych jest bezpłatna i możliwa do wykonywania przez personel administracyjny prywatnego usługodawcy medycznego. Jednak te najszybsze i najskuteczniejsze wiążą się z potrzebą inwestycji, są to specjalistyczne marketingowe usługi komercyjne.
Kwestia zdrowia i jego ochrony jest jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb. Za jej zaspokojenie coraz więcej Polaków decyduje się ponieść dodatkowe koszty. W jaki sposób Polacy wybierają odpowiednią usługę medyczną? Otóż w przypadku potrzeby lub konieczności skorzystania z usługi medycznej pacjenci rzadko zdają się na przypadek. Poszukują raczej znanego im lekarza, rekomendowanego przez bliską im osobę albo przychodni, do której uczęszczają znajomi zadowoleni z jej usług.
Tak więc kluczową dla branży usług medycznych jest rozpoznawalność i rekomendacje zadowolonych pacjentów. Ważna też będzie łatwa wyszukiwalność konkretnej przychodni czy lekarza w wyszukiwarce Google. Oba te cele można osiągnąć za pomocą dwóch narzędzi marketingowych: Google Ads oraz pozycjonowaniem stron pod kątem SEO. Poniżej omówimy obie te formy marketingu dla prywatnych usług medycznych.
Pamiętaj! Jeśli potrzebna będzie profesjonalna pomoc, to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.
Reklama prywatnych usług medycznych w Google Ads
Wyszukiwarka Google jest obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Twarde dane są nokautujące dla konkurencji. Według serwisu StatCounter GlobalStats udział Google w rynku wyszukiwarek w 2021 roku wyniósł ponad 90%. Już sam tan fakt powinien dać do myślenia gdzie reklamować prywatne usługi medyczne. Oczywiście na platformie, która obsługuje największą liczbę użytkowników. W jaki sposób reklamować usługi medyczne?
Jednym z cenniejszych działań marketingowych jest aktywne poszukiwanie klienta, a najlepiej, znalezienie go zanim jeszcze potrzebuje on konkretnej usługi. Dzięki Google Ads istnieje możliwość dotarcia do klientów w danym obszarze geograficznym oraz poprzez tzw. „reklamy displayowe” budowanie świadomości / znajomości danej przychodni medycznej czy konkretnego specjalisty. Klient który zna specjalistę lub przychodnię chętniej skorzysta z takiej właśnie usługi niż z takiej, z którą spotyka się po raz pierwszy. Dzięki możliwościom Google Ads można również wyświetlać reklamę usługi medycznej wtedy, gdy klient wpisze w wyszukiwarkę konkretną frazę lub zapytanie.
Oto podstawowe cechy formy marketingu dla prywatnych usług medycznych jaką jest Google Ads.
Zalety
- natychmiastowe efekty
- mierzalna skuteczność kampanii
- szeroki wachlarz publikowania reklam u partnerów Google
- pierwszeństwo w wyświetlaniu reklam nad wynikami organicznymi
- budowanie świadomości marki, usługi, specjalisty
- profilowanie odbiorców reklamy w wielu aspektach (demografia, zainteresowania, położenie geograficzne)
- wpływ na pozycję w wyszukiwaniach organicznych
- łatwa kontrola budżetu na reklamę
- możliwość dostosowania harmonogramu wyświetlania reklam
Wady
- wymagane doświadczenie w konfigurowaniu kampanii
- zmienny, aukcyjny system określania stawek za kliknięcia i konwersje
Pozycjonowanie stron SEO – marketing dla prywatnych usług medycznych
Już sam fakt, że ponad 90% użytkowników wyszukiwarek internetowych korzysta z Google przekłada się na konkretne działania marketingowe. Każdy świadomy dostawca usług medycznych podejmuje takie działania, aby jego strona internetowa znalazła się możliwie najwyżej właśnie w wynikach wyszukiwania w Google. Te działania noszą nazwę pozycjonowania strony pod kątem SEO. Obejmują one szereg działań polegających na interface’u strony, treści, kodu, itp. w taki sposób, aby strona była wyszukiwalna na konkretne zapytania czy frazy. Pozycjonowanie dokonywane przez specjalistów da najlepsze i najtrwalsze efekty. Będzie jednocześnie ono wymagało dobrej współpracy z webmasterem i samym właścicielem strony ze względu na potencjalnie wymagane duże zmiany. Rezultatem będzie wyszukiwalność i rozpoznawalność większa niż u konkurencji, która nie prowadzi takiej działalności marketingowej.
Poniże opiszemy pokrótce najważniejsze cechy tego działania marketingowego.
Zalety
- wzrost wyszukiwalności strony w wynikach wyszukiwania
- lepsza rozpoznawalność marki
- większa liczba potencjalnych klientów
- większa renoma w konkretnej branży
- długotrwały efekt lepszej wyszukiwalności
Wady
- efekty widoczne z opóźnieniem mierzonym w miesiącach
- efekty widoczne z opóźnieniem mierzonym w miesiącach
- konieczność powierzenia usługi SEO profesjonalistom
Podsumowanie
Powyższe informacje można podsumować zdaniem, że „w biznesie prywatnych usług medycznych dynamika, dobry timing i odwaga w podejmowaniu decyzji przekładają się na konkretny pieniądz”. Czasami wyprzedzenie konkurencji o kilka tygodni lub miesięcy może skutkować nieproporcjonalnym progresem biznesu i jego tak dużą ekspansją, że da ona zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Zatem nie ma co czekać, trzeba zacząć działać!
Jeśli potrzebujesz usługi Google Ads lub chciałbyś uzyskać więcej informacji na jej temat, to zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.
Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:
- Co to jest Google Ads
- Historia, definicja i funkcje reklamy
- W jaki sposób reklamować firmę za granicą
- Jak wypromować firmę za darmo
- W jaki sposób wypromować firmę komercyjnie
- Jak reklamować dewelopera w Internecie
- Jak reklamować fundacje i stowarzyszenia w Internecie
- Jak reklamować w internecie kancelarię prawną, adwokatów i radców prawnych
- Jak reklamować biuro rachunkowe w Internecie?
ZAMÓW WYCENĘ
Jeśli jesteś zainteresowany usługą reklamy w Google lub chciałbyś zasięgnąć więcej informacji, to zadzwoń lub napisz za pomocą formularza kontaktowego.
- Zadzwoń : +48 663 336 662
lub skorzystaj z formularza poniżej, za darmo i szybko otrzymasz ofertę
Jak reklamować fundacje i stowarzyszenia w internecie
Jak reklamować fundacje i stowarzyszenia w Internecie
Dynamika przyrostu tworzenia nowych organizacji non-profit stale rośnie. W 2020 roku było ich 95,2 tys., w tym 16 tys. fundacji. Zapewniły one 150,3 tys. pełnoetatowych miejsc pracy, które stanowią (1,4% przeciętnego zatrudnienia w gospodarce narodowej). Ramy prawne działania fundacji w Polsce opisane są w ustawie z dnia 04.12.202 (Dz.U.2020.2167). Fundacje są powoływane w celu realizacji ważnej misji społecznej, takiej jak np.:
– pomoc społeczna,
– działalność charytatywna,
– ochrona i promocja zdrowia,
– nauka, edukacja, oświata i wychowanie,
– kultura sztuka ochrona dóbr kultury i tradycji,
– upowszechnianie kultury fizycznej i sportu,
– ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.
W zależności od stawianego sobie celu fundacje chcą docierać do konkretnych grup osób w określonej lokalizacji geograficznej lub nawet do całego społeczeństwa. Najlepszym medium do propagowania misji fundacji jest internet. Dostęp do niego posiada obecnie każdy, kto posiada smartfon. W roku 2020 aż 90,4 % gospodarstw domowych w Polsce posiadało dostęp do internetu. Żadne inne medium nie może pochwalić się podobnym wynikiem dostępności. Internet zatem jest właśnie tym medium, które posiada odpowiednie możliwości dotarcia do tego „właściwego” odbiorcy. Dzięki niemu fundacje mogą spopularyzować w społeczeństwie swoją misję poprzez promowanie swojej strony internetowej, materiałów graficznych, klipy video, wydarzeń lub inicjatyw. Najlepsze do tego celu są dwie formy internetowego marketingu, który pozwolą szybko i skutecznie osiągać stawiane cele: kampanie Google Ads oraz pozycjonowanie stron internetowych SEO pod kątem wyszukiwarek.
Jak powinien wyglądać dobry marketing dla fundacji? Poniżej opiszemy dwie powyższe formy marketingu. Każda z nich ma swoje mocne i słabe strony, które trzeba znać, aby świadomie się nimi posługiwać. Poniżej opiszemy obie te formy. Pamiętaj! Jeśli potrzebna będzie profesjonalna pomoc, to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy
Skuteczny marketing dla fundacji w Google Ads
Jak się wyróżnić i przebić pośród tysięcy fundacji? W jaki sposób dotrzeć do tych osób, do których fundacja kieruje swoją misję? Po pierwsze poprzez zbudowanie świadomości i zaufania. Właśnie do tego celu zostało stworzone narzędzie Google Ads. Dzięki niemu użytkownicy wyszukiwarki Google, Google maps, aplikacji mobilnych, Youtube, stron partnerskich Google mogą mieć stały kontakt z Fundacją. Stałe docieranie do tych użytkowników z ideą fundacji, materiałami graficznymi lub wideo to podstawa nawiązania więzi osoba-idea-fundacja. Oto podstawowe cechy formy marketingu dla fundacji jaką jest Google Ads:
Zalety
- natychmiastowe wyświetlanie materiałów fundacji (w Google, Youtube, Goole Maps, itp.)
- dokładne sprofilowanie grupy odbiorców
- dopasowanie treści do konkretnej grupy odbiorców
- wybór lokalizacji geograficznej wyświetlania reklam
- dowolne zarządzanie budżetem i jego wielkością
- precyzyjnie mierzalne efekty
- zwiększenie zainteresowania wśród odbiorców
- dobór właściwego typu kampanii reklamowej w zależności od jej celu
Wady
- zmienna stawka za kliknięcie ustalana na zasadach licytacji
- wymagane doświadczenie do analizy skuteczności reklamy
Pozycjonowanie stron SEO – marketing dla fundacji i stowarzyszeń
Strona internetowa to podstawowy nośnik misji fundacji. Jest ona również miejscem styku fundacja-odbiorca. Właściwe wykonanie strony, jej treść, struktura, estetyka, prostota i intuicyjność są bardzo ważną częścią procesu nawiązywania i wzmacniania więzi z odbiorcą. Idealnie będzie, jeśli strona internetowa fundacji przyciąga, zachęca do zgłębienia swej treści i do zaangażowania się w misję. Nawet najlepsza i najładniejsza strona jest bezużyteczna, jeśli nie można jej łatwo odnaleźć w wyszukiwarce Google. Aby to było możliwe, warto podjąć kolejne działanie, jakim jest jest pozycjonowanie strony internetowej pod kątem wyszukiwarki. Wymaga ono wielu, specyficznych działań, które po krótce opisane są tutaj. Poniże opiszemy pokrótce najważniejsze cechy tego działania marketingowego.
Zalety
- podwyższenie pozycji fundacji w wynikach wyszukiwania przeglądarki Google
- zwiększenie ruchu organicznego na stronie fundacji
- budowanie świadomości fundacji i jej misji
- lepsza wyszukiwalność na konkretne wyniki zapytań w wyszukiwarce
- poszerzenie zasięgów wyświetlania w wynikach zapytań Google
- długotrwałe utrzymywanie się wyższej pozycji w wyszukiwarce Google
Wady
- długi czas oczekiwania na rezultaty (mierzony w miesiącach)
- konieczność posiadania doświadczenia z zakresu SEO
- konieczne regularne działania w celu utrzymania dobrej pozycji w Google
Podsumowanie
Właśnie zapoznałeś się z dwiema najważniejszymi formami marketingu w Internecia dla fundacji, stowarzyszeń i NGO. Jeśli potrzebujesz usługi Google Ads lub chciałbyś uzyskać więcej informacji na jej temat, to zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.
ZAMÓW WYCENĘ
Jeśli jesteś zainteresowany usługą reklamy w Google lub chciałbyś zasięgnąć więcej informacji, to zadzwoń lub napisz za pomocą formularza kontaktowego.
- Zadzwoń : +48 663 336 662
lub skorzystaj z formularza poniżej, za darmo i szybko otrzymasz ofertę
Jak reklamować reklamować dewelopera w internecie
Jak reklamować dewelopera – marketing w Internecie.
Praktyczne wskazówki
Internet to najłatwiej dostępna przestrzeń dająca możliwość zarówno poszukiwania jaki i zamieszczania informacji. Jest on również świetnym miejscem dla deweloperów zadających sobie pytanie jak reklamować swój biznes. Internet oferuje nieskończoną liczbę możliwości, ale pod warunkiem że wie się jak go wykorzystać oraz dysponuje się otwartością i kreatywnością. Niezbędna jest również wiedza jak dobrać działanie pod kątem konkretnej działalności.
Przy działalności komercyjnej wcześniej czy później trzeba będzie sięgnąć po specyficzne działania marketingowe jakimi są kampanie Google Ads oraz pozycjonowanie stron internetowych SEO pod kątem wyszukiwarek. Jak powinien wyglądać dobry marketing w branży deweloperskiej? Poniżej opiszemy niezbędne działania. Jeśli potrzebna będzie profesjonalna pomoc, to zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.
Marketing dla deweloperów – najważniejsze korzyści
Obecny rok jest dla deweloperów dużym wyzwaniem. Mają na to wpływ głównie wybuch wojny, podwyższenie stóp procentowych kredytów i niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji. Również kolejny rok zapowiada się trudniejszym niż poprzednie lata. W związku z tym warto jak najszybciej i kompleksowo zadbać o dobry marketing w branży deweloperskiej. Rynek deweloperów jest coraz bardziej wymagający, a każdy z nich staje przed podstawowym wyzwaniem – jak zachęcić klienta do zakupu nieruchomości właśnie u siebie. Z jednej strony warto dysponować przemyślaną, szeroką i dobrze prezentowaną ofertą. Z drugiej strony trzeba aktywnie poszukiwać klienta. Internet jest do tego idealnym narzędziem i środkiem.
Zakup nieruchomości jest to akt, który większość ludzi dokonuje maksymalnie kilka razy w życiu. Często wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu i podjęcia mniejszych czy większych wyrzeczeń. Dlatego właśnie marketing dla deweloperów wymaga podjęcia dobrze przemyślanych działań mających na celu przyciągnięcie klienta do siebie. Podstawą jest „odnalezienie właściwego klienta” i przekonanie go, że nasza nieruchomość jest właśnie tą, której on szuka, potrzebuje lub wymarzył.
Niezbędne w branży deweloperskiej jest wyróżnienie się na tle konkurencji, czyli na tle innych deweloperów. Dobre działania marketingowe w internecie sprawią, że zawsze będziesz kilka kroków przed konkurencją. Najcenniejszym zasobem i inwestycją jest inwestycja w budowanie zaufania swojego klienta. Do tego celu służą właśnie dwie wspomniane wyżej działania marketingowe: Google Ads i pozycjonowanie stron internetowych SEO. Kiedy i jaką formę wybrać? Na te pytania pokrótce poniżej odpowiemy.
Skuteczny marketing dla deweloperów w Google Ads
Przy wyborze nieruchomości klient częściej kieruje się do deweloperów, których już zna. Dlatego właśnie deweloper powinien podejmować działania mające na celu budowanie świadomości klienta i dobrego wizerunku. Do tego celu służą właśnie płatne kampanie Google Ads w największej na świecie wyszukiwarce Google. Jedną z największych zalet Google Ads jest to, że właśnie ta forma marketingu pozwala deweloperowi na swobodny dobór i sprofilowanie odpowiednich dla siebie klientów. Więcej o Google Ads przeczytasz tutaj. Po krótce wypiszemy zalety i wady marketingu w Google Ads.
Zalety
- natychmiastowe wyświetlanie się reklamy w Google
- dotarcie do klienta w wybranej lokalizacji
- profilowanie grupy odbiorców
- dopasowanie treści do konkretnej grupy odbiorców
- lepsza wyszukiwalność w wynikach zapytań wyszukiwarki
- wybór lokalizacji wyświetlania reklam
- dowolne zarządzanie budżetem i jego wielkością
- precyzyjnie mierzalne efekty
- zwiększenie zainteresowania wśród klientów
- dobór właściwego typu kampanii reklamowej
Wady
- zmienna stawka za kliknięcie ustalana na zasadach licytacji
- potrzeba doświadczenie do analizy skuteczności reklamy
Pozycjonowanie stron SEO – narzędzie marketingowe dla deweloperów
Każda strona internetowa dewelopera jest jednocześnie miejscem spotkania z klientem. Jej struktura, estetyka, prostota i intuicyjność są bardzo ważną częścią sukcesu sprzedażowego. Dobrze wykonana strona przyciąga i zachęca do zgłębienia swej treści. Możliwość wirtualnego spaceru po inwestycji czy profesjonalnie wykonana sesja zdjęciowa potrafią zainteresować wielu potencjalnych klientów. Aby jednak strona internetowa dewelopera stała się łatwiejsza do znalezienia w wyszukiwarce Google warto podjąć działanie marketingowe jakim jest pozycjonowanie strony internetowej. Więcej o pozycjonowaniu przeczytasz tutaj. Poniże opiszemy pokrótce najważniejsze zalety i wady tego działania marketingowego.
Zalety
- podwyższenie pozycji w przeglądarce Google
- zwiększenie ruchu organicznego na stronie
- budowanie świadomości firmy
- lepsza wyszukiwalność w wynikach zapytań wyszukiwarki
- poszerzenie zasięgów wyświetlania w wynikach zapytań Google
- długotrwały efekt w postaci wyższej pozycji w Google
Wady
- konieczność posiadania doświadczenia z zakresu SEO
- długi czas oczekiwania na rezultaty (mierzony w miesiącach)
- konieczne są regularne działania mające na celu utrzymania dobrej pozycji w Google
Podsumowanie
Właśnie zapoznałeś się z dwiema najważniejszymi formami marketingu w Internecia dla deweloperów. Jeśli potrzebujesz usługi Google Ads lub więcej informacji na jej temat, to zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.
Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:
- Co to jest Google Ads
- Historia, definicja i funkcje reklamy
- W jaki sposób reklamować firmę za granicą
- Jak wypromować firmę za darmo
- W jaki sposób wypromować firmę komercyjnie
- Jak reklamować dewelopera w Internecie
- Jak reklamować fundacje i stowarzyszenia w Internecie
- Jak reklamować w internecie kancelarię prawną, adwokatów i radców prawnych
- Jak reklamować biuro rachunkowe w Internecie?
ZAMÓW WYCENĘ
Jeśli jesteś zainteresowany usługą reklamy w Google lub chciałbyś zasięgnąć więcej informacji, to zadzwoń lub napisz za pomocą formularza kontaktowego.
- Zadzwoń : +48 663 336 662
lub skorzystaj z formularza poniżej, za darmo i szybko otrzymasz ofertę