Zestawy komputerowe oferowane w sieciowych sklepach z elektroniką najczęściej nie są optymalnie dobrane do potrzeb klienta. Zdarza się, że za sprawą jednego lub kilku podzespołów w nich zainstalowanych cały komputer jest wolniejszy, niż wskazywałby na to potencjał jego procesora czy karty graficznej. Bywa i tak, że jeden z zainstalowanych komponentów znacząco podwyższa cenę i oferuje klientowi potencjał, którego on zupełnie nie potrzebuje i nigdy nie wykorzysta.
Najczęstszą praktyką dużych sieci sprzedażowych jest jednak instalowanie jednego lub dwóch nowoczesnych komponentów, które pełnią rolę reklamy całego komputera, podczas gdy reszta podzespołów jest wyraźnie słabsza i ogranicza możliwości całego systemu.
Przy zakupie komputera zawsze trzeba pamiętać, że jest on zbiorem podzespołów o różnych możliwościach. Rozsądny zakup to taki, gdzie w ramach Twojego budżetu kupujesz komputer, który nie ma tzw. „wąskiego gardła” lub daje możliwości potencjalnej rozbudowy. Zwykle zakup tego co najtańsze, to najdroższy z możliwych zakupów.

  • Anibia pomoże Ci właściwe dobrać podzespoły wedle Twoich oczekiwań i potrzeb.
  • Anibia pomoże w modernizacji komputera, wymianie jego podzespołów lub zakupie zupełnie nowego sprzętu.